Historie a současnost školy

Historie školy

Do roku 1995 fungovala základní škola v samostatné budově. V létě 1995 se základní škola a mateřská škola přestěhovala do společné budovy. Slavnostně celá budova byla otevřena 4. září 1995. Od 1. ledna 2003 základní škola vstoupila do právní subjektivity s názvem Základní škola Útvina, okres Karlovy Vary, příspěvková organizace.

Dne 1. září 2005 se oficiálně náš název zapisuje Základní škola a mateřská škola Útvina, okres Karlovy Vary, příspěvková organizace.

Současnost

Škola je umístěna ve starém rodinném domě na konci vesnice u hlavní silnice Karlovy Vary - Plzeň.
Tento dům byl několikrát přistavována rekonstruován do dnešní podoby. Při poslední rekonstrukci byla položena nová střecha, nově omítnuta celá budova, zavedeno plynové topení a provedena rekonstrukce školní kuchyně.

V roce 2007 se v celé budově měnila stará okna za plastová a celé přízemí prošlo dalšími úpravami. Škola byla vybavena výškově nastavitelným nábytkem. Budova školy je přízemní s upraveným podkrovím, kde je nyní kancelář. V původní budově jsou šatny a kuchyně.

V přistavěných částech je z jedné strany třída ZŠ a z druhé strany mateřská škola se třemi menšími místnostmi určenými pro hry a pobyt dětí, stolování a odpočinek. Škola je zčásti podsklepená.Z budovy je přístup do tělocvičny a kotelny, ze zahrady se vstupuje do skladu pomůcek pro pobyt a práci na zahradě.

Škola je obklopena velkou zahradou, která poskytuje velké množství příležitostí pro různé činnosti.

Úplnost a velikost školy

Základní škola a mateřská škola v Útvině je plně organizovaná venkovská škola s 1. - 3. ročníkem. Kapacita základní školy je 18 žáků a mateřské školy je 24 dětí. Součástí školy je školní družina ( kapacita - všichni žáci ZŠ) a jídelna ( kapacita 47 strávníků).